kejos.eu

Jak działa Bitcoin w sieci Litecoin?

Ojciec 14.12.2020

Polecane: oczyszczalnia biologiczna Toruń

popularne wyszukiwanie

Popularna funkcja wyszukiwania jest jedną z najczęściej używanych w Internecie. Jest to również jedna z pierwszych rzeczy, które znajdziesz po zalogowaniu się do Internetu. Pozwala szybciej i łatwiej przeglądać witrynę. Jeśli odwiedziłeś inne witryny i przeprowadziłeś wiele wyszukiwań, będziesz już wiedział, jak korzystać z popularnego wyszukiwania.

Sieć Tonga

Tonga to kryptowaluta z małym, ale oddanym zespołem. Zespół składa się z ponad 30 osób z różnymi doświadczeniami i doświadczeniem. Mówimy o kryptowalutach, blockchainie, rozproszonej księdze, rozwoju i nie tylko. Zajrzyj na stronę internetową, a przekonasz się, że zespół jest niezwykle zorganizowany i dobrze przygotowany na każde wyzwanie.

Portfele

Każda kryptowaluta ma portfel. To tutaj przechowujesz swoje klucze prywatne, odbierasz i wysyłasz kryptowaluty w bezpieczny i łatwy sposób. Zakładając, że zainstalowałeś najnowszego klienta blockchain i kryptowalut, będziesz mógł korzystać z portfela w około 10 sekund.

"Co to jest Bitcoin?" - podsumujmy:

Bitcoin to informacje przesyłane przez zdecentralizowaną sieć. Klucze do naszych portfeli znajdują się w łańcuchu bloków. Blockchain to zbiór bloków tworzonych automatycznie podczas tworzenia nowego bloku. Każdy blok składa się z unikalnego adresu publicznego i jest powiązany z kluczem prywatnym. Jeśli więc ktoś rozgłosi nasz klucz prywatny do internetu, to można mieć 100% pewności, że go nie ma. Bitcoin używa funkcji skrótu RIPEMD-160 w publicznej części klucza ECDSA, która służy jako cyfrowy podpis portfela. Portfel wybiera zawartość łańcucha bloków o określonym formacie danych. Zawartość łańcucha bloków to rekordy w formacie notatek, liczb i znaków. Możesz przeczytać więcej na ten temat w artykule "Bitcoin: kryptowaluta, baza danych i łańcuch bloków".

Co oznacza "łańcuch bloków"?

Blockchain jest kopią poprzedniego. Jeśli są jakieś zmiany, z powodu których nie można zagwarantować aktualności łańcucha bloków, nie możemy usunąć starego bloku. Wszystkie zmiany w łańcuchu bloków są oznaczone ikonami w łańcuchu bloków, które je reprezentują. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule "Bitcoin: blockchain i waluta".

Jak działa Bitcoin?

Każda cyfrowa moneta jest połączona w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywych eliptycznych). Kiedy ktoś przesyła bitcoiny na adres innego użytkownika, tworzona jest transakcja, w której klucz publiczny nowego właściciela jest powiązany z określoną ilością bitcoinów. Następnie transakcja jest podpisywana kluczem prywatnym. Nie ma więc możliwości, aby ktoś wysłał nasze bitcoiny bez naszej zgody - bez znajomości klucza prywatnego jest to niemożliwe.

Kto sprawdza blockchain?

Łańcuch bloków bitcoin jest codziennie sprawdzany przez system za pomocą funkcji skrótu RIPEMD-160. Praca wykonywana przez system jest zautomatyzowana i najlepiej sprawdza się na małych plikach. Jeśli istnieje więcej niż jeden blok o tej samej zawartości, wszystkie są scalane w jeden blok. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule "Bitcoin: blockchain, waluta i sieć".

Jak działa Bitcoin w sieci Bitcoin?

Sieć Bitcoin to sieć p2p. W przeciwieństwie do tradycyjnych sieci Wi-Fi lub Ethernet, które służą tylko do udostępniania plików, cały ruch sieciowy jest przesyłany przez sieć. To właśnie ten transfer powoduje, że sieć działa i nie zależy od wcześniejszego stanu systemu plików.

Blok z podanymi danymi jest akceptowany przez wszystkie węzły, z którymi jest połączony. Węzeł, który ma najwięcej pracy, najpierw oblicza prawidłową wysokość bloku, a następnie wypełnia resztę bloku zerami. Praca polegająca na zestawianiu bloków jest wykonywana przez system na samych węzłach. To tutaj odbywają się wszystkie operacje sieciowe, od znalezienia bloku do potwierdzenia jego istnienia i akceptacji przez inne węzły.

Jak działa Bitcoin w sieci Litecoin?

Sieć Bitcoin i Litecoin to sieci p2p. Jednak w sieci Bitcoin można znaleźć więcej transakcji na sekundę i bloki z większą liczbą przedmiotów

Polecane: pomoc drogowa toruń

Polecane: karty aromatyzujące

Tagi: waluty internetowe